Autocross leírás

A társaság kültagja a Nagydobosi Autósport Egyesület Elnöke, aki 1990 – ben Kelet –Magyarországon elsőként autocross pályát építtetett, s szervezte meg az első autocross versenyt Nagydoboson PRIMOM KUPA néven. Ez a technikai sport körpályás autóverseny, melynek a pályája nem épített, hanem föld, agyag, gyep. A versenypálya Nagydobos község külterületén valósult meg, 1000 m hosszúságban, s 20 m szélesen. Az első versenyt hatalmas érdeklődés övezte, hiszen akkor sem megyénkben, sem a szomszédos megyékben nem voltak ilyen versenyek. A szöcskék meghódították a nemcsak a közönség, hanem az érdeklődők széles táborát. Ezek az autókat maguk a versenyzők építik, fejlesztik. 1990 – óta 17 országos- és nemzetközi autocross verseny került lebonyolításra Nagydoboson. A nemzetközi versenyek kapcsán megfordult versenyeinken a szlovák, cseh, horvát, osztrák autocross versenyzők széles tábora. A versenyrendezésből kivette részét a 40 fős helyi rendező gárda, akik a szövetség sportbírói mellett végezték kimagaslóan munkájukat.

A spotberkekben úgy hívták az első rendezvényt, hogy „A Nagydobosi Cross –csoda” . Ezt az elismerést  a pálya megépítéséért, s a hibátlan, magas szintű lebonyolításért érdemeltük ki. Igazi kuriózum volt, hiszen nem volt még példa arra, hogy egy kis lélekszámú település  autocross- versenyt szervezzen Magyarországon.

A MAMSZ életmű díjjal ismerte el, s tüntette ki  a társaság kültagját.